Vi skapar genomtänkta strategier

Vi når ut med ditt budskap

Vi arbetar effektivt och strategisk med PR

På Assefa ger vi dig den lilla byråns närhet, engagemang och flexibilitet samtidigt som vi håller en hög strategisk nivå

Assefa Communication är en oberoende PR- & eventbyrå som grundades 2005 av Lili Assefa. Idag är byrån en av landets ledande inom nöjes- och livsstilsbranschen. Assefa Communication arbetar långsiktigt och återkommande med några av Sveriges största artister, restauranger och varumärken. Vi arbetar strategiskt med pressbearbetning mot all sorts media, och jobbar ständigt för att bygga upp våra kunders varumärken, bland annat genom att stärka deras produkter och varumärken i såväl traditionella som nya medier. Sedan 2014 är Per Schlingmann partner och styrelseledamot i Assefa Communication.

I dagens mediebrus är det viktigare än någonsin att arbeta effektivt och strategiskt med PR för att nå ut med sitt budskap – vilket är det vi har såväl kunskap som erfarenhet av.

Kontakta oss så berättar vi om hur vi kan hjälpa just er!

Kontakta oss

PR

Varumärkesstrategi
PR-strategi
Konceptutveckling
Rådgivning
Omvärldsanalys
Pressbearbetning

Pressreleaser
Krishantering
Produktplacering
Mediaträning
Corporate PR

EVENT

Projektledning
Gästlistor
Lanseringar
Invigningar

Pressevent
Presskonferenser
Releaser
Konsumentevent

Melodifestivalen

TV

Eurovision

TV

Melodifestivalen 2015

TV

Let's dance

TV

Så mycket bättre

TV

Melodifestivalen 2015

TV

Eurovision 2013

TV

Svenska Hjältar

TV

På Assefa Communication vet vi att det krävs noggrant genomtänkta strategier och utföranden för att nå ut med önskat budskap.

Instagram

Medarbetare

Lili Assefa
+46 70 727 77 43
lili@assefa.se
Chayenne Cartriers
+46 73 533 38 65
chayenne@assefa.se
Anna Ekström
+46 76 010 05 15
anna@assefa.se
Latchin Sevigin Johnson
+46 76 712 55 19
latchin@assefa.se
Sofia Kacim
+46 76 712 55 10
sofia@assefa.se
Marita Petterson
+46 70 920 22 69
marita@assefa.se
Per Schlingmann
Rådgivare & strateg
Alexandra Sjöholm
+46 70 525 66 00
alexandra@assefa.se
William Värnild
+46 73 545 45 20
william@assefa.se
Helena Walentowicz
+46 73 641 45 62
helena@assefa.se
Elin Widmark
+46 70 617 57 72
elin@assefa.se

Kontakta oss


Vi försöker återkomma till dig inom en arbetsdag.